2SCR554P5T100
DigiKeys produktnummer
2SCR554P5T100TR-ND - Remsa och spole (TR)
2SCR554P5T100CT-ND - Remsbit (CT)
2SCR554P5T100DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2SCR554P5T100
Beskrivning
TRANS NPN 80V 1.5A MPT3
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 80 V 1.5 A 300MHz 500 mW Ytmontering MPT3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
2SCR554P5T100 Modeller
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
120 vid 100mA, 3V
Tillv.
Effekt - max
500 mW
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - övergång
300MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Transistortyp
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
1.5 A
Inkapsling/låda
TO-243AA
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
80 V
Leverantörens enhetsförpackning
MPT3
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
300mV vid 25mA, 500mA