2SCR542PT100
DigiKeys produktnummer
2SCR542PT100TR-ND - Remsa och spole (TR)
2SCR542PT100CT-ND - Remsbit (CT)
2SCR542PT100DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2SCR542PT100
Beskrivning
TRANS NPN 30V 5A MPT3
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 30 V 5 A 250MHz 2 W Ytmontering MPT3
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
200 vid 500mA, 2V
Tillv.
Effekt - max
2 W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - övergång
250MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Transistortyp
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
5 A
Inkapsling/låda
TO-243AA
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
30 V
Leverantörens enhetsförpackning
MPT3
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
400mV vid 100mA, 2A