2SCR542PT100 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 2SCR542PT100 |
Beskrivning | TRANS NPN 30V 5A MPT3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 30 V 5 A 250MHz 2 W Ytmontering MPT3 |
Datablad | Datablad |
Kategori | DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce 200 vid 500mA, 2V |
Tillv. | Effekt - max 2 W |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Frekvens - övergång 250MHz |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur 150°C (TJ) |
Transistortyp | Monteringstyp Ytmontering |
Ström - kollektor (Ic) (max) 5 A | Inkapsling/låda TO-243AA |
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max) 30 V | Leverantörens enhetsförpackning MPT3 |
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic 400mV vid 100mA, 2A | Basproduktens nummer |