2SCR346PT100Q
DigiKeys produktnummer
2SCR346PT100QTR-ND - Remsa och spole (TR)
2SCR346PT100QCT-ND - Remsbit (CT)
2SCR346PT100QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2SCR346PT100Q
Beskrivning
TRANS NPN 400V 0.1A MPT3
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 400 V 100 mA 500 mW Ytmontering MPT3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
2SCR346PT100Q Modeller
Kategori
Ström - kollektorgräns (max)
10µA (ICBO)
Tillv.
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
82 vid 10mA, 10V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effekt - max
500 mW
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Transistortyp
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
100 mA
Inkapsling/låda
TO-243AA
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
400 V
Leverantörens enhetsförpackning
MPT3
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
300mV vid 2mA, 20mA