2SAR514PHZGT100
DigiKeys produktnummer
846-2SAR514PHZGT100TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-2SAR514PHZGT100CT-ND - Remsbit (CT)
846-2SAR514PHZGT100DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2SAR514PHZGT100
Beskrivning
TRANS PNP 80V 0.7A SOT-89
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla PNP 80 V 700 mA 380MHz 500 mW Ytmontering SOT-89
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
120 vid 100mA, 3V
Tillv.
Effekt - max
500 mW
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - övergång
380MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Transistortyp
Grad
Automotive
Ström - kollektor (Ic) (max)
700 mA
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
400mV vid 15mA, 300mA