PZU5.6B2A,115
DigiKeys produktnummer
2156-PZU5.6B2A,115-NEX-ND
Tillverkare
NXP Semiconductors
Tillverkarens produktnummer
PZU5.6B2A,115
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 320MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 320 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2.5 V
Förpackning
Bulk
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
320 mW