MMSZ24T1H
DigiKeys produktnummer
2156-MMSZ24T1H-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMSZ24T1H
Beskrivning
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 24 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
70 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 16.8 V
Förpackning
Bulk
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW