MIC5231-3.3BM5TR
DigiKeys produktnummer
2156-MIC5231-3.3BM5TR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC5231-3.3BM5TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 10MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 10mA SOT-23-5
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,3V vid 10mA
Förpackning
Bulk
Vilström - (Iq)
4 µA
Artikelstatus
Aktiv
PSRR
50dB (100 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
12V
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V