BZX79C27-T50A har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 19 412
Datablad
Direkt
Nexperia USA Inc.
I lager: 9 480
Datablad
Direkt
Nexperia USA Inc.
Similar
Microchip Technology
Microchip Technology
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Dioder - zener 27 V 500 mW ±5% Genomgående hål DO-35
BZX79C27-T50A
DigiKeys produktnummer
BZX79C27-T50ATB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79C27-T50A
Beskrivning
DIODE ZENER 27V 500MW DO35
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 18.9 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 100 mA
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Genomgående hål
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-35
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms