BUK7E4R3-75C,127
DigiKeys produktnummer
2156-BUK7E4R3-75C127-NX-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BUK7E4R3-75C,127
Beskrivning
MOSFET N-CH 75V 100A I2PAK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 75 V 100 A (Tc) 333W (Tc) Genomgående hål I2PAK
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
142 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
11.659 pF @ 25 V
Artikelstatus
Föråldrad
Effektförlust (max)
333W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
75 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Leverantörens enhetsförpackning
I2PAK
Rds On (max) @ Id, Vgs
4,3mOhm vid 25A, 10V