1N5921BG har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
I lager: 196
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 6.8 V 3 W ±5% Genomgående hål Axiell
1N5921BG
DigiKeys produktnummer
1N5921BGOS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5921BG
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 3W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1N5921BG Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 5.2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Effekt - max
3 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
2.5 Ohms