UWP30-100RJ8
UWP30-100RJ8
UWP30-100RJ8
DigiKeys produktnummer
696-UWP30-100RJ8-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UWP30-100RJ8
Beskrivning
CHAS MNT 100 OHM 30W BRKT
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±5% 30W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UWP30-100RJ8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±260ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Serie
Egenskaper
Flamsäker, säkerhet
Förpackning
Box
Beläggning, höljestyp
Keramisk
Artikelstatus
Aktiv
Monteringsfunktion
Hållare
Resistans
100 Ohms
Storlek/dimension
L 2,913" x B 0,748" (74,00 x 19,00mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,787" (20,00mm)
Effekt (Watt)
30W
Ledartyp
Snabbkopplingar, 0,250" (6,35mm)