UB5C-75RF8-TR12 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Ohmite
I lager: 286
Datablad
Similar
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
75 Ohms ±1% 5W Hålmonterade resistorer Axiell Strömavkänning, flamsäker, fuktbeständig, pulsmotstånd, säkerhet Trådlindad
UB5C-75RF8-TR12
DigiKeys produktnummer
696-UB5C-75RF8-TR12TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UB5C-75RF8-TR12
Beskrivning
RES 75 OHM 1% 5W AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UB5C-75RF8-TR12 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, fuktbeständig, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 0,500" (6,40 x 12,70mm)