UB5C-0R5F1
DigiKeys produktnummer
696-1056-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UB5C-0R5F1
Beskrivning
RES 0.5 OHM 1% 5W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 mOhms ±1% 5W Hålmonterade resistorer Axiell Strömavkänning, flamsäker, fuktbeständig, pulsmotstånd, säkerhet Trådlindad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UB5C-0R5F1 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, fuktbeständig, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 0,500" (6,40 x 12,70mm)