UB3C-1R8F1
DigiKeys produktnummer
696-1019-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UB3C-1R8F1
Beskrivning
RES 1.8 OHM 1% 3W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.8 Ohms ±1% 3W Hålmonterade resistorer Axiell Strömavkänning, flamsäker, fuktbeständig, pulsmotstånd, säkerhet Trådlindad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UB3C-1R8F1 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, fuktbeständig, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,157" x L 0,350" (4,00 x 8,90mm)