UAL50-0R15F8
UAL50-0R15F8
UAL50-0R15F8
DigiKeys produktnummer
696-1456-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UAL50-0R15F8
Beskrivning
RES CHAS MNT 0.15 OHM 1% 50W
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 mOhms ±1% 50W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UAL50-0R15F8 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Tillv.
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Förpackning
Påse
Monteringsfunktion
Flänsar
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 1,969" x B 1,142" (50,00 x 29,00mm)
Resistans
150 mOhms
Höjd - monterad (max)
0,630" (16,00mm)
Tolerans
±1%
Ledartyp
Lödöglor
Effekt (Watt)
50W