UAL5-15RF8
DigiKeys produktnummer
696-1300-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UAL5-15RF8
Beskrivning
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 7.5W
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±1% 7,5W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UAL5-15RF8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Resistans
15 Ohms
Storlek/dimension
L 0,598" x B 0,646" (15,20 x 16,40mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,50mm)
Effekt (Watt)
7,5W