UAL5-0R1F8
DigiKeys produktnummer
696-1476-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UAL5-0R1F8
Beskrivning
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 7.5W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 mOhms ±1% 7,5W Trådlindad Chassimonterade resistorer
EDA-/CAD-modeller
UAL5-0R1F8 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,598" x B 0,646" (15,20 x 16,40mm)
Resistans
100 mOhms
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,50mm)
Tolerans
±1%
Ledartyp
Lödöglor
Effekt (Watt)
7,5W