UAL25-0R1F8
DigiKeys produktnummer
696-1495-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UAL25-0R1F8
Beskrivning
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 25W
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 mOhms ±1% 25W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UAL25-0R1F8 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Tillv.
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Förpackning
Påse
Monteringsfunktion
Flänsar
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 1,063" x B 1,079" (27,00 x 27,40mm)
Resistans
100 mOhms
Höjd - monterad (max)
0,575" (14,60mm)
Tolerans
±1%
Ledartyp
Lödöglor
Effekt (Watt)
25W