UAL10-5KF8
DigiKeys produktnummer
696-UAL10-5KF8-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UAL10-5KF8
Beskrivning
RES CHAS MNT 5K OHM 1% 10W
Detaljerad beskrivning
5 kOhms ±1% 10W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UAL10-5KF8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Resistans
5 kOhms
Storlek/dimension
L 0,752" x B 0,799" (19,10 x 20,30mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,417" (10,60mm)
Effekt (Watt)
10W