UAL10-100RF8
DigiKeys produktnummer
696-1490-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UAL10-100RF8
Beskrivning
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 10W
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±1% 10W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Kategori
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Serie
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet
Förpackning
Påse
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Artikelstatus
Aktiv
Monteringsfunktion
Flänsar
Resistans
100 Ohms
Storlek/dimension
L 0,752" x B 0,799" (19,10 x 20,30mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,417" (10,60mm)
Effekt (Watt)
10W