SSA-2-500A
DigiKeys produktnummer
696-SSA-2-500A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SSA-2-500A
Beskrivning
CURRENT SENSOR SHUNT 500A
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 500A 1 kanaler Shunt Dubbelriktad Modul
Kategori
Frekvens
300kHz
Tillv.
Linjäritet
±0,1%
Serie
Precision
±0,2%
Förpackning
Bulk
Spänning - källa
3V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
1,6µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
40mA (typ)
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C