S2-0R05F1
DigiKeys produktnummer
696-S2-0R05F1TR-ND - Remsa och spole (TR)
696-S2-0R05F1CT-ND - Remsbit (CT)
696-S2-0R05F1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S2-0R05F1
Beskrivning
RES 0.05 OHM 1% 1W 2615
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 mOhms ±1% 1W Chipresistor 2615 J-Lead Strömavkänning, flamsäker, fuktbeständig, pulsmotstånd, säkerhet Trådlindad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
S2-0R05F1 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, fuktbeständig, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-275°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2615 J-Lead
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,260" x B 0,154" (6,60 x 3,90mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,142" (3,60mm)