RTDW3N-100RF8
DigiKeys produktnummer
696-RTDW3N-100RF8-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTDW3N-100RF8
Beskrivning
SENSOR RTD 100OHM 1% RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
RTD (motståndstemperaturdetektor) 6000ppm/°C Radial
Arbetstemperatur
0°C-100°C
Tillverkare
Riedon products by Bourns
Terminering
PC-stift
Serie
Temperaturkoefficient
6000ppm/°C
Förpackning
Bulk
Ström
7 mA
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans @ 0°C
100 Ohms
Inkapsling/låda
Radial
Resistanstolerans
±1%