RTDW2N-500RF8
DigiKeys produktnummer
696-1960-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTDW2N-500RF8
Beskrivning
SENSOR RTD 500OHM AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
RTD (motståndstemperaturdetektor) 6000ppm/°C Axiell
Arbetstemperatur
0°C-100°C
Tillverkare
Riedon products by Bourns
Terminering
PC-stift
Serie
Temperaturkoefficient
6000ppm/°C
Förpackning
Bulk
Ström
3 mA
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans @ 0°C
500 Ohms
Inkapsling/låda
Axiell
Resistanstolerans
±1%