RSB-400-100
DigiKeys produktnummer
118-RSB-400-100-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSB-400-100
Beskrivning
RES SHUNT CHAS MNT 400A 100MV
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
250 µOhms ±0,25% Metallelement Chassimonterade resistorer
Kategori
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-40°C-60°C
Serie
Egenskaper
Strömavkännande
Förpackning
Box
Monteringsfunktion
Flänsar
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 3,252" x B 1,752" (82,6 x 44,5mm)
Resistans
250 µOhms
Höjd - monterad (max)
1,720" (43,70mm)
Tolerans
±0,25%