RSA-150-50 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 118-RSA-150-50-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RSA-150-50 |
Beskrivning | PRECISION DC AMMETER SHUNT 150 A |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 333.3 µOhms ±0,25% Metallelement Chassimonterade resistorer |
Datablad | Datablad |
Kategori | Temperaturkoefficient ±15ppm/°C |
Tillv. | Arbetstemperatur -40°C-60°C |
Serie | Egenskaper Strömavkänning, pulsmotstånd |
Förpackning Box | Monteringsfunktion Flänsar |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 2,000" x B 1,252" (50,80 x 31,80mm) |
Resistans 333.3 µOhms | Höjd - monterad (max) 1,700" (43,18mm) |
Tolerans ±0,25% | Ledartyp M4-gängning |