PF2472-0R12F1
DigiKeys produktnummer
696-PF2472-0R12F1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF2472-0R12F1
Beskrivning
RES 0.12 OHM 1% 100W TO247
Detaljerad beskrivning
120 mOhms ±1% 100W Hålmonterade resistorer TO-247-2 Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet Tunnfilm
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247
Resistans
Storlek/dimension
L 0,630" x B 0,189" (16,00 x 4,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,787" (20,00mm)