PF2472-0R04J1
DigiKeys produktnummer
696-PF2472-0R04J1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF2472-0R04J1
Beskrivning
RES 0.04 OHM 5% 100W TO247
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 mOhms ±5% 100W Hålmonterade resistorer TO-247-2 Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±250ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Rör
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247
Resistans
Storlek/dimension
L 0,630" x B 0,189" (16,00 x 4,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,787" (20,00mm)