PF2205-2K4F1
DigiKeys produktnummer
PF2205-2K4F1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF2205-2K4F1
Beskrivning
RES 2.4K OHM 1% 50W TO220
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.4 kOhms ±1% 50W Hålmonterade resistorer TO-220-2 Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Rör
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220
Resistans
Storlek/dimension
L 0,417" x B 0,177" (10,60 x 4,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,591" (15,00mm)