PF2205-0R2F1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Bourns Inc.
I lager: 331
Datablad
200 mOhms ±1% 50W Hålmonterade resistorer TO-220-2 Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet Tunnfilm
PF2205-0R2F1
DigiKeys produktnummer
696-1325-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF2205-0R2F1
Beskrivning
RES 0.2 OHM 1% 50W TO220
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,417" x B 0,177" (10,60 x 4,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,591" (15,00mm)