PF2203-0R1F1
DigiKeys produktnummer
696-1161-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF2203-0R1F1
Beskrivning
RES 0.1 OHM 1% 35W TO220
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 mOhms ±1% 35W Hålmonterade resistorer TO-220-2 Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PF2203-0R1F1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkänning, flamsäker, pulsmotstånd, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Rör
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220
Resistans
Storlek/dimension
L 0,417" x B 0,177" (10,60 x 4,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,591" (15,00mm)