PCS-0R0047D1
DigiKeys produktnummer
696-PCS-0R0047D1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCS-0R0047D1
Beskrivning
RES 0.0047 OHM 0.5% 40W RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 mOhms ±0,5% 40W Hålmonterade resistorer 4-SIP Strömavkännande Metallfolie
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-130°C
Förpackning
Rör
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Radiella ledare
Resistans
Storlek/dimension
L 0,878" x B 0,177" (22,30 x 4,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,687" (17,45mm)