PCR1206-470KJ1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 9 583
Datablad
470 kOhms ±5% 0,333W, 1/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Pulsmotstånd Tjock film
PCR1206-470KJ1
DigiKeys produktnummer
696-PCR1206-470KJ1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCR1206-470KJ1
Beskrivning
RES SMD 470K OHM 5% 1/3W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PCR1206-470KJ1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,061" (3,10 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)