PCR0805-4M7J1
DigiKeys produktnummer
696-1388-2-ND - Remsa och spole (TR)
696-1388-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCR0805-4M7J1
Beskrivning
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/4W 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 MOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
PCR0805-4M7J1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)