PCR0805-10RJ1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Stackpole Electronics Inc
I lager: 79 593
Datablad
Direkt
YAGEO
I lager: 5 755
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
Uppgradering
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Vishay Dale
Similar
TE Connectivity Passive Product
Similar
10 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Pulsmotstånd Tjock film
PCR0805-10RJ1
DigiKeys produktnummer
696-PCR0805-10RJ1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCR0805-10RJ1
Beskrivning
RES SMD 10 OHM 5% 1/4W 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PCR0805-10RJ1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)