HVC2512H-10MJ8
DigiKeys produktnummer
696-1620-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HVC2512H-10MJ8
Beskrivning
RES SMD 10M OHM 5% 1W 2512
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 MOhms ±5% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Hög spänning, omagnetisk Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HVC2512H-10MJ8 Modeller
Kategori
Egenskaper
Hög spänning, omagnetisk
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-300°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,138" (6,30 x 3,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)