FHR4V-0R0033F1
DigiKeys produktnummer
696-1803-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FHR4V-0R0033F1
Beskrivning
RES 0.0033 OHM 1% 40W RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.3 mOhms ±1% 40W Hålmonterade resistorer 4-SIP Strömavkännande Metallfolie
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-130°C
Förpackning
Rör
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Radiella ledare
Resistans
Storlek/dimension
L 0,878" x B 0,177" (22,30 x 4,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,687" (17,45mm)