BRT60-10RJ8
DigiKeys produktnummer
BRT60-10RJ8-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BRT60-10RJ8
Beskrivning
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 60W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 60W Metalltäckt Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BRT60-10RJ8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±260ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Serie
Egenskaper
Fuktbeständig
Förpackning
Box
Monteringsfunktion
Hållare
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 3,937" x B 0,866" (100,00 x 22,00mm)
Resistans
10 Ohms
Höjd - monterad (max)
1,634" (41,50mm)
Tolerans
±5%
Ledartyp
Snabbkopplingar, 0,250" (6,35mm)
Effekt (Watt)
60W