BRT500-10RJ8
DigiKeys produktnummer
696-1920-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BRT500-10RJ8
Beskrivning
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 500W
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 500W Metalltäckt Chassimonterade resistorer
EDA-/CAD-modeller
BRT500-10RJ8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±260ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Storlek/dimension
L 13,189" x B 1,181" (335,00 x 30,00mm)
Resistans
10 Ohms
Höjd - monterad (max)
2,382" (60,50mm)
Tolerans
±5%
Ledartyp
Snabbkopplingar, 0,250" (6,35mm)
Effekt (Watt)
500W