BRT100-0R5J8
DigiKeys produktnummer
BRT100-0R5J8-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BRT100-0R5J8
Beskrivning
RES CHAS MNT 0.5 OHM 5% 100W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 mOhms ±5% 100W Metalltäckt Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BRT100-0R5J8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±260ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Serie
Egenskaper
Fuktbeständig
Förpackning
Box
Monteringsfunktion
Hållare
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 6,496" x B 0,866" (165,00 x 22,00mm)
Resistans
500 mOhms
Höjd - monterad (max)
1,634" (41,50mm)
Tolerans
±5%
Ledartyp
Snabbkopplingar, 0,250" (6,35mm)
Effekt (Watt)
100W