BRS300-22RJ8
DigiKeys produktnummer
696-1896-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BRS300-22RJ8
Beskrivning
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 300W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 Ohms ±5% 300W Metalltäckt Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BRS300-22RJ8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
260ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Serie
Egenskaper
Fuktbeständig
Förpackning
Box
Monteringsfunktion
Skruvhål
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 8,268" x B 3,150" (210,00 x 80,00mm)
Resistans
22 Ohms
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Tolerans
±5%
Ledartyp
Trådledare
Effekt (Watt)
300W