BRS200-25RJ8
DigiKeys produktnummer
696-1888-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BRS200-25RJ8
Beskrivning
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 200W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
25 Ohms ±5% 200W Metalltäckt Chassimonterade resistorer
EDA-/CAD-modeller
BRS200-25RJ8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
260ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Storlek/dimension
L 5,906" x B 3,150" (150,00 x 80,00mm)
Resistans
25 Ohms
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Tolerans
±5%
Effekt (Watt)
200W