BRS100-5RJ8
DigiKeys produktnummer
696-1881-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BRS100-5RJ8
Beskrivning
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 100W
Detaljerad beskrivning
5 Ohms ±5% 100W Metalltäckt Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BRS100-5RJ8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
260ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Serie
Egenskaper
Fuktbeständig
Storlek/dimension
L 3,543" x B 3,150" (90,00 x 80,00mm)
Resistans
5 Ohms
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Tolerans
±5%
Effekt (Watt)
100W