BRS100-10RJ1
DigiKeys produktnummer
696-BRS100-10RJ1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BRS100-10RJ1
Beskrivning
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 100W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 100W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Kategori
Sammansättning
Trådlindad
Tillv.
Temperaturkoefficient
260ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Förpackning
Box
Monteringsfunktion
Skruvhål
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 3,543" x B 3,150" (90,00 x 80,00mm)
Resistans
10 Ohms
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Tolerans
±5%
Ledartyp
Trådledare
Effekt (Watt)
100W