BR500-16RJ8
DigiKeys produktnummer
696-BR500-16RJ8-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BR500-16RJ8
Beskrivning
BRAKING RESISTOR 500 WATT 16 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 Ohms ±5% 500W Metalltäckt Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BR500-16RJ8 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±260ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Serie
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Förpackning
Box
Monteringsfunktion
Flänsar
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 13,189" x B 2,362" (335,00 x 60,00mm)
Resistans
16 Ohms
Höjd - monterad (max)
1,201" (30,50mm)
Tolerans
±5%
Ledartyp
Snabbkopplingar, 0,250" (6,35mm)
Effekt (Watt)
500W