ASC0402-100KF1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 20 000
Datablad
100 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
ASC0402-100KF1
DigiKeys produktnummer
696-ASC0402-100KF1TR-ND - Remsa och spole (TR)
696-ASC0402-100KF1CT-ND - Remsbit (CT)
696-ASC0402-100KF1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ASC0402-100KF1
Beskrivning
RES 100 KOHM 1% 1/16W 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
ASC0402-100KF1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)