RT9193-15GB
DigiKeys produktnummer
1028-RT9193-15GBTR-ND - Remsa och spole (TR)
1028-RT9193-15GBCT-ND - Remsbit (CT)
1028-RT9193-15GBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT9193-15GB
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5
Kategori
Vilström - (Iq)
130 µA
Tillv.
PSRR
70dB-50dB (100Hz-10kHz)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
1,5V