RT9073A-25GQZ
DigiKeys produktnummer
1028-1518-2-ND - Remsa och spole (TR)
1028-1518-1-ND - Remsbit (CT)
1028-1518-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT9073A-25GQZ
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 250MA 4-ZQFN
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 250mA 4-ZQFN (1x1)
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
3 µA
PSRR
75dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
4-XDFN exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
4-ZQFN (1x1)
Spänning - spänningsfall (max)
0,6V vid 250mA