RT9013-33GB
DigiKeys produktnummer
1028-RT9013-33GBTR-ND - Remsa och spole (TR)
1028-RT9013-33GBCT-ND - Remsbit (CT)
1028-RT9013-33GBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT9013-33GB
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RT9013-33GB Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
50 µA
PSRR
50dB (10kHz)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,4V vid 500mA